Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestaw dobrych rad, które z pewnością mogą się przydać każdemu przedsiębiorcy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi opracowaniami i kontaktu z nami w przypadku pytań lub wątpliwości pod naszym adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonami:
Justyna Zdrojkowska 509-801-381 Właściciel
Zdzisław Zdrojkowski 691-130-343 Pełnomocnik

Dobry pomysł na biznes spełnia 3 warunki:
1.      Musisz dostarczyć coś czego pragnie rynek.
2.      Jesteś w tym dobry.
3.      Pomysł jest związany z twoją pasją, zainteresowaniami, lub po prosty kochasz to robić.

Podstawową przyczyna dla której omija się spółki z o.o. to kwestia finansowa Czy się opłaca Sp. z o. o.? Oczywiście, że tak, trzeba tylko dokładnie to rozważyć.

Spis z natury jest to czynność mająca na celu zbadanie faktycznej ilości towarów handlowych, materiałów, półwyrobów, wyrobów gotowych i braków/odpadów posiadanych przez przedsiębiorstwo, a następnie uzgodnienie tego stanu z ilością wynikającą z odpowiednich dokumentów księgowych i ewidencji.

Porównując etat z działalnością gospodarczą istotną różnicą jest wysokość składek ZUS. W przypadku umowy o pracę składki są wyliczane procentowo od naszego wynagrodzenia, prowadząc działalność należności do ZUS są stałe, bez względu na wielkość przychodu.

Osoby fizyczne, które decydują się na założenie własnej firmy muszą przede wszystkim dokonać wyboru formy opodatkowania. Jest to kluczowe, i tak Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród czterech form opodatkowania:

1.      Zakładanie działalności gospodarczej zaczynamy od wpisania w przeglądarkę internetową adresu firma.gov.pl i wypełnienia na niej formularza CEIDG (wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).

Jednolity plik kontrolny to nic innego jak zbiór danych ułożonych w określonej odgórnie strukturze i kolejności zaciągniętych z programów informatycznych służących do prowadzenia księgowości. Czyli jest to dodatkowa ewidencja prowadzona w formie elektronicznej spajająca dane wg określonych struktur: