Podstawową przyczyna dla której omija się spółki z o.o. to kwestia finansowa Czy się opłaca Sp. z o. o.? Oczywiście, że tak, trzeba tylko dokładnie to rozważyć.

Do założenia spółki z o.o. potrzebny jest kapitał w wysokości 5.000,00 zł, czego nie ma w działalności. Najbardziej pociągającą cechą spółek z o.o. jest, jak sama nazwa wskazuje, ograniczona odpowiedzialność właścicieli. Z punktu widzenia ponoszonego ryzyka trudno o lepsze rozwiązanie.

Ponadto rozsądnie zorganizowana spółka może być bardziej oszczędna w działalności przedsiębiorcy niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Dzieje się tak po pierwsze ze względu na oszczędność na składce ZUS, po drugie z uwagi na większe możliwości optymalizacji podatkowej.

Mówiąc o finansach to warto wspomnieć o znacznie większych możliwościach kredytowych. W przypadku spółki mamy do czynienia z odrębnym podmiotem, więc jej właściciel nie obniża swojej prywatnej zdolności kredytowej kupując np.  samochód na kredyt firmowy.

Kolejna różnica dotyczy nieznacznie podwyższonych  kosztów  prowadzenia księgowości. Mogą się one wydawać niepotrzebnym wydatkiem, jednak wielu przedsiębiorców ceni sobie takie rozwiązanie. Pełna księgowość daje daleko lepszy wgląd w sytuację firmy, stany rozliczeń i inne dane przydatne w skutecznym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Niejedna firma upadała tylko dlatego, że obraz wyłaniający się z ksiąg został zlekceważony.

Pozostając w temacie kosztów za prowadzenie pełnej księgowości, warto nadmienić, że w przypadku niewielkich firm nie różnią się one drastycznie od cen za prowadzenie księgowości uproszczonej. Dla bardzo małych i większych firm koszty nie powinny stanowić problemu.

Także prosimy o telefon do nas i wynegocjujemy cenę! Zapraszamy